Digitální nástroje a jejich využití v různých fázích stavebního procesu

V různých fázích stavebního procesu lze použít různé digitální nástroje. Například v rané fázi projektování mohou být užitečné 3D návrhové aplikace, které umožňují vytvářet virtuální modely budoucí stavby. Tyto nástroje mohou pomoci stavebním projektantům a architektům lépe si představit, jak bude stavba vypadat a umožňují snadné změny navržených prvků.

Přípravu a realizaci už plně pokrývá IS Fachman

V pozdějších fázích stavebního procesu, jako je například stavební příprava nebo samotná výstavba, může být Informační systém Fachman užitečný pro sledování a řízení projektů. Tento nástroj umožňuje lepší koordinaci práce mezi jednotlivými účastníky projektu a snadné sledování postupu prací. Dále může být užitečný jako nástroje pro správu dokumentů a dat, které umožňují snadné sdílení a zpřístupnění potřebných informací všem zúčastněným stranám.

V posledních fázích stavebního procesu, jako je například dokončení stavby a její uvedení do provozu, může být informační systém Fachman vhodným nástrojem pro řízení kvality a kontrolu stavby. To umožňuje lepší sledování a kontrolu kvality prací a zajišťuje, aby byla stavba dokončena v souladu s požadavky a předpisy.

V blogu by Vás mohlo také zajímat:

Jak začít s digitalizací stavební firmy?
Digitalizace procesů ve stavebnictví : Jak efektivně zavést digitální technologie do stavební firmy a dosáhnout lepších výsledků.

Jak Vám umělá inteligence uvnitř IS Fachman pomáhá s digitalizací faktur
Věděli jste, že Vám uvnitř IS Fachman s prací pomáhá umělá inteligence?

Velikonoční provozní doba
Jak bude vypadat naše provozní doba v období Velikonoc?

Informační systém Fachman: Náš příběh
Krátce představujeme příběh Informační systém Fachman: od prvního prototypu po současnost. Přečtěte si něco z jeho historie.