Integrace IS Fachman s jinými systémy není problém

V současném okamžiky již můžete ve firmě mít zavedené nějaké aplikace na skladového hospodářství, fakturaci, nebo systémy na řízení vztahů se zákazníky. I když je IS Fachman dokáže nahradit, můžete se rozhodnout současné aplikace ve firmě nechat (ať už dočasně nebo trvale). To je přirozený proces a velké změny je někdy dobré zavádět po menších částech. Je ale velmi nepohodlné mít ve firmě roztříštěné informace na několik místech, proto někdy doporučujeme současné aplikace a systémy s IS Fachman integrovat.

Co je integrace systémů a proč ji můžete potřebovat?

Integrace dvou počítačových systémů znamená spojení těchto dvou systémů tak, aby pracovaly společně jako jeden celek. Integrace může zahrnovat propojení dat mezi systémy, předávání informací mezi systémy nebo vzájemnou kooperaci systémů při vykonávání úloh. Integrace může také umožnit systémům vzájemně se doplňovat a poskytovat větší rozsah funkcí nebo služeb.

Proč a jaké systémy můžete chtít integrovat s IS Fachman?

Pro příklad integrace Vašeho současného skladového systému s IS Fachman by to znamenalo, že hlavním systémem pro správu skladu byste se rozhodli, aby zůstal současný skladový systém. Veškeré změny, které se provedou ve skladu by ale skladový systém zrcadlil také do IS Fachman. Tímto skladníci pracují dále jak jsou zvyklí, ovšem příprava a realizace zakázek už může probíhat v IS Fachman, kde jsou všechny informace o skladech od jiného systému připravena k dispozici.

Jiným příkladem by mohlo být řízení obchodních případů (poptávek), které evidujete ve svém CRM systému. Všechna aktuální data z CRM systému je možné také zrcadlit do IS Fachman, případně může IS Fachman kontaktní adresář a evidenci poptávek zrcadlit obchodníkům do CRM.

Případů integrací bychom našli spoustu... Pokladní systémy, analytické systémy, BI systémy,... Stačí si jen představit co už ve firmě za systémy používáte a jakým způsobem mohou rozšířit možnosti IS Fachman.

Jak probíhá integrace s IS Fachman?

IS Fachman je na systémovou integraci připraven. Je ovšem nutné, aby systém, který chcete s IS Fachman integrovat, byl na to připraven také. Pokud obě aplikace podporují komunikaci přes API (to je jazyk a způsob, jakým dvě aplikace mezi sebou komunikují), máte napůl vyhráno. I když je IS Fachman naučen s nějakými systémy komunikovat, může být třeba přenosové můstky pro zrcadlení dat na obou stranách nastavit. S tím Vám ale už pomůžeme :-)

V blogu by Vás mohlo také zajímat:

Jak zabránit ztrátám nářadí na stavbě?
Zabraňte ztrátám nářadí na stavbě. Jaké kroky je potřeba podniknou, abyste získali přehled o pohybu nářadí?

Napsali o nás v online magazínu Bydlení.cz
Magazín Bydlení.cz publikoval pozitivní článek o našem informačním systému.

Stavební deník online: Připojte se k digitalizaci ve stavebnictví
Elektronický stavební deník stavebním firmám zvyšuje efektivitu, snižuje náklady a zlepšuje komunikaci.

Jak Vám umělá inteligence uvnitř IS Fachman pomáhá s digitalizací faktur
Věděli jste, že Vám uvnitř IS Fachman s prací pomáhá umělá inteligence?