Jak začít s digitalizací stavební firmy?

Na začátek je důležité zvolit správný přístup a postup. Nejprve byste se měli seznámit s nástroji a technologiemi, které mohou pomoci zefektivnit práci ve vaší firmě.

Představení Informačního systému Fachman

Informační systém Fachman byl vyvinut speciálně pro stavební společnosti všech velikostí. IS Fachman Vám přinese aktuální a přesné informace o rozpracovanosti a ekonomice zakázek. Díky němu centrálně evidujete informace a dokumenty. Poskytne Vám manažerské nástroje pro vyhodnocení stavebních zakázek. A díky němu máte detailní přehled o veškerých nákladech a příjmech firmy. V kanceláři i v terénu.

Připravte si plán

Nezapomeňte si vytvořit plán, jak IS Fachman budete zavádět a jak jej budete využívat. Při zahájení procesu digitalizace ve vaší stavební firmě je důležité zavádět změny postupně. Nemusíte hned digitalizovat celou firmu najednou, můžete začít s jednou nebo dvěma oblastmi a postupně rozšiřovat digitalizaci do dalších oblastí. Vytvořili jsme na to dokonce Uživatelskou příručku, díky které den po dni, krok za krokem digitalizujete procesy ve své firmě.

Zapojte všechny zaměstnance

Dále byste měli také zajistit, aby všichni zaměstnanci ve vaší firmě byli seznámeni s novými nástroji a byli schopni je efektivně používat. Zajistěte jim školení a využívejte uživatelské a technické podpory, pro operativní řešení jejich dotazů vyberte ve firmě někoho, kdo jim bude vždy nápomocen. Je důležité, aby byli schopni s novými technologiemi pracovat.

Nezapomeňte na selský rozum

Důležité je také to, abyste při zavádění digitálních procesů zohlednili potřeby a požadavky Vaší firmy a zajistili tak, aby nové nástroje a technologie byly skutečně užitečné a pomohly zefektivnit práci.

 

V blogu by Vás mohlo také zajímat:

Co je digitalizace stavebnictví a proč by Vás to mohlo zajímat
Proč je digitalizace stavebnictví nezbytnou součástí úspěchu vaší společnosti.

Jak Vám umělá inteligence uvnitř IS Fachman pomáhá s digitalizací faktur
Věděli jste, že Vám uvnitř IS Fachman s prací pomáhá umělá inteligence?

Informační systém Fachman: Náš příběh
Krátce představujeme příběh Informační systém Fachman: od prvního prototypu po současnost. Přečtěte si něco z jeho historie.

Integrace IS Fachman s jinými systémy není problém
Už nejste v digitalizaci nováčky? IS Fachman lze totiž integrovat také s jinými systémy.