Jak začít s digitalizací stavební firmy?

Na začátek je důležité zvolit správný přístup a postup. Nejprve byste se měli seznámit s nástroji a technologiemi, které mohou pomoci zefektivnit práci ve vaší firmě.

Představení Informačního systému Fachman

Informační systém Fachman byl vyvinut speciálně pro stavební společnosti všech velikostí. IS Fachman Vám přinese aktuální a přesné informace o rozpracovanosti a ekonomice zakázek. Díky němu centrálně evidujete informace a dokumenty. Poskytne Vám manažerské nástroje pro vyhodnocení stavebních zakázek. A díky němu máte detailní přehled o veškerých nákladech a příjmech firmy. V kanceláři i v terénu.

Připravte si plán

Nezapomeňte si vytvořit plán, jak IS Fachman budete zavádět a jak jej budete využívat. Při zahájení procesu digitalizace ve vaší stavební firmě je důležité zavádět změny postupně. Nemusíte hned digitalizovat celou firmu najednou, můžete začít s jednou nebo dvěma oblastmi a postupně rozšiřovat digitalizaci do dalších oblastí. Vytvořili jsme na to dokonce Uživatelskou příručku, díky které den po dni, krok za krokem digitalizujete procesy ve své firmě.

Zapojte všechny zaměstnance

Dále byste měli také zajistit, aby všichni zaměstnanci ve vaší firmě byli seznámeni s novými nástroji a byli schopni je efektivně používat. Zajistěte jim školení a využívejte uživatelské a technické podpory, pro operativní řešení jejich dotazů vyberte ve firmě někoho, kdo jim bude vždy nápomocen. Je důležité, aby byli schopni s novými technologiemi pracovat.

Nezapomeňte na selský rozum

Důležité je také to, abyste při zavádění digitálních procesů zohlednili potřeby a požadavky Vaší firmy a zajistili tak, aby nové nástroje a technologie byly skutečně užitečné a pomohly zefektivnit práci.

 

V blogu by Vás mohlo také zajímat:

Jak nejlépe zavést IS Fachman do své firmy?
Digitalizovat vlastní silou a nebo raději s pomocí konzultanta?

Jak efektivně sledovat rozpočet zakázek s pomocí IS Fachman
Efektivní řízení: IS Fachman zlepšuje plánování a sledování rozpočtu stavebních zakázek

Vánoční provozní doba
Jak bude vypadat provozní doba v průběhu vánočních svátků?

Napsali o nás v online magazínu Bydlení.cz
Magazín Bydlení.cz publikoval pozitivní článek o našem informačním systému.